Gimnastyka

Kluczowe znaczenie dla prawidłowego przebiegu procesu kształtowania się prawidłowej postawy ciała, ma oczywiście profilaktyka. Codzienna, urozmaicona aktywność motoryczna, ograniczenie do minimum zajęć pozbawionych jakiejkolwiek aktywności ruchowej i ergonomiczne stanowisko pracy to podstawy, o które jako rodzice powinniśmy zadbać w pierwszej kolejności. Kolejny krok to specjalne zajęcia. Przez zabawy i ćwiczenia zmodyfikowane pod kątem kształtowania mięśni posturalnych, rozwijania mięśni oddechowych dzieci mają możliwość nadrobienia tego, co tracą przed ekranami telewizora, tabletu, czy smartfona.

Obecnie maluchy dużą część dnia spędzają w pozycji siedzącej, także w czasie wolnym od nauki. Systematyczne ćwiczenia są więc konieczne, jeśli chce się zapobiec poważnym problemom zdrowotnym, takim jak skrzywienie kręgosłupa czy nieprawidłowości w rozwoju kości i stawów.
Aktywność fizyczna wykonywana w grupie sprawia, że maluchy uczą się współpracy z rówieśnikami, pokonywania trudności, wytrwałości w dążeniu do celu oraz rywalizacji.

Zajęcia przewidziane dla wszystkich dzieci w formie profilaktycznych ćwiczeń, nie są skierowane na konkretną wadę, ale uczą prawidłowych wzorców i nawyków ruchowych.

Gimnastykę w naszym przedszkolu prowadzi fizjoterapeuta.

Masz pytania?

Pisz Śmiało
    Skip to content